16.03.2006 19:12

Юлія Тимошенко розповіла, як забезпечити рівність усіх перед законом

Юлія Тимошенко розповіла, як забезпечити рівність усіх перед закономЮлія Тимошенко розповіла, як забезпечити рівність усіх перед закономНа прес-брифінгу в Харкові у четвер, 16 березня, Юлія Тимошенко назвала кілька аспектів, які можуть забезпечити рівність всіх громадян України, "в тому числі представників влади, чиновників, посадовців", перед законом.

"Перший аспект – це зміни до Конституції, які передбачають парламентську опозицію як потужний інститут зі своїм статусом по контролю за владою, – наголосила вона. – Друге – скасування недоторканості, яка практично народжує таку спеціальну касту людей, які стоять поза законом".

Третім аспектом, за словами Тимошенко, є виведення всієї системи судочинства із залежності від виконавчої гілки влади. "Непогано було б, щоб наша система судочинства не залежала від жодної гілки влади і залежала тільки від закону", – підкреслила вона.

Однією з пріоритетних тем Юлія Тимошенко також назвала доступність правосуддя для кожного жителя України. "Для цього треба зробити наступне: скасувати мита, які сплачують саме фізичні особи, коли звертаються до суду; зробити якісні адвокатські послуги абсолютно доступними для людини; припинити через зміни до Конституції таку традицію, коли голів судів призначає Президент України указом, тому що тоді голови судів є в адміністративній залежності від Президента", – пояснила вона, наголосивши, що "треба переходити до обрання голів судів саме складом суду, тобто самими суддями".

Четвертим аспектом, що має забезпечити рівність перед законом, Тимошенко назвала систему фінансування судів. За її словами, необхідно відійти від ситуації, "коли міністр фінансів, казначей або прем’єр-міністр визначає, коли себе суд добре поводить та фінансування іде суду, а якщо суд не слухався адміністративних вказівок – в ручному режимі скорочується фінансування того чи іншого суду".

"Мусить бути достатнє фінансування судів і незалежний від виконавчої влади норматив фінансування судів", – підкреслила вона.

"П’яте – це створення дисциплінарних комісій, незалежних від будь-якої гілки влади, які будуть розглядати тільки одне питання: дотримання процедур розслідування справ у судах і правосудність прийняття рішень судами практично всіх інстанцій", – підсумувала Юлія Тимошенко.

В этом году животные заговорят с человеком: несколько актуальных прогнозов Ванги и Нострадамуса Путин заявил о неизбежности сближения России и Украины Какие зимние покрышки лучше приобретать для холодного сезона Самые сексуальные люди - обладатели первой группы крови В Челябинской области погибла 15-летняя школьница

Лента новостей